REOS s.r.o. | Autorizované metrologické středisko | Registrovaný opravce plynoměrů

Činnosti firmy

Opravy a ověřování membránových plynoměrů velikostí G1,6- G100

Hlavní činností společnosti REOS, s.r.o. jsou opravy, ověřování a reklamační přezkoušení membránových plynoměrů do průtoku G100.

Od r. 1999 je společnost registrovaným opravcem plynoměrů . V roce 2003 společnost získala autorizaci pro ověřování stanovených měřidel(membránových plynoměrů ). Autorizovanému metrologickému středisku byla ÚNMZ Praha přidělena značka K s evidenčním číslem 93.

V rámci registrace a autorizace nabízí REOS, s.r.o. své služby na opravy, ověřování a reklamační přezkoušení membránových plynoměrů do průtoku G100 . Membránový plynoměr je stanovené měřidlo dle zákona o metrologii č.505/1990 Sb., §11. Stanovené měřidlo může být používáno pro daný účel jen pro dobu platnosti provedeného ověření.

Ověření je soubor činností, kterými se potvrzuje,že měřilo vyhovuje platné české metrologické legislativě. Ověřené měřidlo je na určeném místě opatřeno úřední značkou. Měřidlo námi opravené je shodných metrologických parametrů jako nové od výrobce.

Společnost také provádí opravu a ověření plynoměrů na podružné měření.

Montáž membránových plynoměrů do průtoku G6

Od roku 2004 je společnost oprávněna k provádění montáží domovních membránových plynoměrů.

Prohlédněte si video

Připravili jsme pro Vás zajímavé video, kde Vám ukážeme průřez historií plynoměrů. Uvidíte používané barvy, tvary a také vnitřní uspořádání. Historie plynoměrů sahá až do 19. století a některé principy vnitřního mechanismu se přenesly až do dnešní doby. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si výlet do minulosti plynoměrů.

Potřeba ubytování a pravidelných školení nás přivedla na myšlenku zbudování vlastního objektu v samotném centru Hodonína, s možností ubytování, samostatného sociálního zázemí, připojení k internetu a také s prostory vhodnými pro podnikání. Celý komplex je v provozu, takže již dnes jsme připraveni odpovídat na dotazy týkající se Vašeho zájmu o toto zařízení.

V této souvislosti najdete brzy na našich webových stránkách samostatný odkaz, který Vám poslouží jako průvodce po novém objektu.